MANGA

Isekai’e warte uwagi – Valentine Day’s special

14 lutego 2021

14 lutego – Walentynki – nie ważne na jakiej szerokości geograficznej dzień obchodzony, by powiedzieć swojej ukochanej/ukochanemu, że się ich kocha A jeśli natomiast nie masz komu sprezentować czekoladowego serca, nie przejmuj się w końcu jutro (15 lutego) Światowy Dzień Singla

Skoro dzisiaj obchodzimy takie wielkie święto nie mogłam sobie odmówić nowego wpisu, a znając mnie i mojego bloga można się domyślać co to będzie Dzisiaj najnowszy wpis z serii IWU ukazujący najbardziej gorące romanse w świecie koreańskich manhw. Wiem, że pierwsza część bardzo przypadła Ci do gustu, dlatego nie mogłam sobie odmówić ukazać tego zestawienia. Jednakże zanim przejdziemy dalej dwie uwagi:

  1. Wpis zawiera pozycje z kategorii SMUT dlatego rekomenduje go dla osób 17+, ale ja za rękę nikogo nie będę łapać
  2. Struktura wpisu będzie inna, ponieważ ze względu na dość podobną tematykę przedstawionych pozycji nie będzie mojej opinii pod każdą z nich, ale zbiorcza. Jeśli będę pisać o czymś konkretnym to w nawiasie będzie tytuł, o którym w danej chwili mówię.

Wszystkie kwestie wyjaśnione także ZACZYNAM!

The Evil Lady’s Hero

Adaptacja Novelki: TAK
Autor: Lee Haron
Status: W trakcie wydawania
Gatunek: isekai, shoujo, romans, fantasy, smut
Wydana w Polsce: NIE
Ocena MAL: 10/10

Opis fabuły

Yunifer Magnolia, antagonistka i przyjaciółka bohaterki powieści – Raeli Cania. Yunifer w powieści zawsze kochała męskiego głównego bohatera, Iseed’a. Do tego stopnia, że nękała Rael’ę z zazdrości, ponieważ była kochana przez Iseed’a. I tak przeznaczeniem Yunifer jest śmierć z rąk męskiego bohatera tej powieści. Ale pewnego dnia: „Dlaczego zostałem Yunifer?!” Ale pomyślmy, do czasu, gdy Yunifer zostanie zabita przez Iseed’a, wciąż dzieli rok czasu. Więc najpierw muszę spotkać się z Iseed’em i Rael, będę w stanie znaleźć wyjście z mojej śmierci, jeśli to zrobię. Tak, poznajmy ich najpierw! Ale ten człowiek jest tak czuły i miły. Czy Yunifer będzie w stanie uciec przed tym człowiekiem ?! TYM…???

Living as the Tyrant’s Older Sister

Adaptacja Novelki: TAK
Autorzy: Aperta (fabuła), Chyobab (rysunki)
Status: W trakcie wydawania
Gatunek: isekai, shoujo, romans, fantasy, smut
Wydana w Polsce: NIE
Ocena MAL: 9/10

Opis fabuły

Kiedy otworzyłam oczy, znalazłam się w świecie powieści fantasy! Piękno, które widzę przed lustrem, to starsza siostra przyszłego tyrana, Alicia! Nie jest nawet bohaterką ani antagonistką, ale postacią, która nie pojawia się zbyt wiele i zostaje ścięta przez (przyszłego) młodszego brata tyrana. Moje życie polega na ucieczce od losu zapisanego na kartach noweli. W końcu uwiodłam przyjaciela głównego męskiego bohatera – kupca, który również nie pojawia się zbyt wiele i miał właśnie z nim wyjechać z kraju. JEDNAKŻE! Twarz mężczyzny, który spędził ze mną noc, była niezwykła.
„Jestem pewien, że nazwisko, które usłyszałam wczoraj, nie było tym imieniem tego kogo szukam, ale kogoś innego. Uhm, jak ono brzmiało. Myślę, że to Sir Lancelot.”
„Ach, to mój przyjaciel”.
„…”
„Czy jest jakiś problem?”
Przepraszam, pytasz, czy jest problem? Ogromny. … Dlaczego główny męski bohater w moim łóżku!?!

The Younger Male Lead Fell for Me before the Destruction

Adaptacja Novelki: TAK
Autorzy: Yondal (fabuła), Haring (rysunki)
Status: W trakcie wydawania
Gatunek: isekai, shoujo, komedia, romans, fantasy, smut
Wydana w Polsce: NIE
Ocena MAL: 7/10

Opis fabuły

Spędziłam beztroski dzień, wylegując się po spłaceniu pożyczki studenckiej, ale obudziłam się w powieści jako Amelia, jedyna córka biednego hrabiego! Nawet jeśli bym pracowała przez resztę mojego życia, dług, który nagromadziła moja rodzina, jest zbyt duży, abym mogła go spłacić! Nie tylko to, ale wygląda na to, że przespałam się z  Kyle’m, męskim głównym bohaterem, nieświadomie po tym, jak głupio się upiłam! Próbowałam przed nim uciec, ale stał się do mnie zbyt przywiązany. Czy będę w stanie zmienić losy moje i mojej rodziny i dożyć spokojnego i szczęśliwego życia w miłości!?!

Bonus – I Stole The Male Lead’s First Night

Adaptacja Novelki: TAK
Autorzy: MSG (fabuła), Hwang Do-Tol/Ti-Bah Jeo (rysunki)
Status: W trakcie wydawania
Gatunek: isekai, shoujo, komedia, romans, fantasy, smut
Wydana w Polsce: NIE
Ocena MAL: 6/10

Opis fabuły

Pewnej nocy przez pomyłkę stałam się celem najbardziej obsesyjnego człowieka i głównego męskiego bohatera powieści, którą czytałam!
Po staniu się Ripley, córką hrabiego i dodatkowej postaci w powieści, zostałam główną bohaterką kobiecą!?!
Skoro tak się stało, spróbuję cieszyć się bogactwem i luksusami szlachcica, których nie mogłem doświadczyć w moim poprzednim życiu.
Pamiętam, jak piłam samotnie w kącie na przyjęciu…
ale następnego dnia obudziłam się w łóżku wraz z księciem Zeronis’em De Inglid’em – głównym męskim bohaterem!
Ripley stała się celem najgorszej możliwej postaci po tym, jak on powiedział, jej że powinna być odpowiedzialna za spędzenie ich pierwszej nocy razem.
Znając los kobiecej głównej bohaterki, Ripley próbuje pozbyć się odciągnąć go od siebie, powodując kłopoty, nie myjąc się i robiąc różne inne dziwne rzeczy.
Niemniej jednak niezachwiane, zdeterminowane serce mężczyzny zaczyna zakochiwać się w niej coraz mocniej.

Moja ocena – zbiorcze zestawienie

Po przeczytaniu opisów zgodzisz się, że pisanie osobnych odczuć byłoby dziwne, no bo w sumie jak rozróżnić każdą pozycję jak zaczynają się one tak samo? Dlatego właśnie postaram się przybliżyć parę wychwyconych przeze mnie niuansów. Zostań ze mną jeszcze chwileczkę

Czy tylko mi jest gorąco? Nie, to dobrze. Tak właśnie będą działać przedstawione dzisiaj serie manhw z gatunku SMUT, chociaż nie wszystkie. Gdybym miała je uporządkować od najbardziej HOT pozycji to w czołówce na pewno znałaby się The Evil Lady’s Hero. I to jest pierwszy wyróżnik tej serii na tle innych dodaje naprawdę dużo pikanterii do codzienności <może to dlatego ma 10/10!?! – Kto wie?>. Tylko mała uwaga jeśli liczysz na pokazanie całego aktu to nie tutaj, znaczy no jakby wiadomo co się dzieję, ale dokładności 1:1 nie ma w żadnej pozycji Na pewno kolejną kwestią Evil Lady, jest sama bohaterka Yunifer, która stara się nie przyciągać uwagi MLa, ale kiedy się to dzieje to nie ucieka przed Ishid’em, znaczy na początku tak, ale to dość szybko mija w przeciwieństwie do pozostałych pozycji. Co więcej Yunifer zna swoją wartość i jest kobietą pracującą („i żadnej pracy się nie boi”) tak jak kolejna bohaterka Alicia (Living as the Tyrant’s Older Sister) to, że los ją źle doświadczył – chociaż przespanie się z przystojniakiem to nie jest jakaś straszna kara, ale to jakby fabularnie dalej – wzmocniło ją i od małego uczyła się fachu kowala żeby w przyszłości móc sama na siebie zarobić.  Poza tym w tej manhwie zobaczymy ciekawą relację i nie, nie mówię o romansie, ale o relacji rodzeństwa. Myślę, że spodoba się ona starszym, którzy muszą opiekować się młodszym rodzeństwem, ponieważ małe sprzeczki, które zostaną tutaj ukazane pokazują, że mimo ich pojawiania się trzeba mieć kogoś w kim można znaleźć oparcie  (taka totalnie sibligns power). Dwie ostatnie pozycje (doliczam tutaj również bonus) to komedie w czystej postaci, tutaj ucieczki naszych FL będą niezwykle spektakularne, także dlaczego Ripley (I Stole The Male Lead’s First Night) jest w bonusie, ponieważ niestety po czasie staje się to bardziej irytujące niż śmieszne. <Spoiler Alert!> Chociaż w najnowszych rozdziałach już się to zmieniło. Jeśli chodzi o Amelię (The Younger Male Lead Fell for Me before the Destruction) i jej przygody to na razie jest to stopień do zaakceptowania. A tutaj nie ona będzie grała najlepsze i najśmieszniejsze skrzypce, ale ML uwierz mi co on wyprawia to się nie mieści. Jak tak sobie przypomnę to nie on jedyny Ishid (The Evil Lady’s Hero) to słodziak, a jego miny niewinnego szczeniaczka są Cute. Nie daj się zwieść pozorom, bo kiedy trzeba stanąć na wysokości zadania tak się dzieje Ares to władczy i przebiegły typek (Living as the Tyrant’s Older Sister), a diuk Zeronis (I Stole The Male Lead’s First Night) to taki „zły ombres” (kto skojarzył skąd ten cytat to mistrz), że mamusiu kochana

Podsumowanie

I jak podobał się lekko pikantny i inny niż dotychczas wpis z serii IWU Mam nadzieję i jak zwykle czekam na komentarze. Do zobaczenia i Szczęśliwego Walentego

Ściskam :*

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply